FIZIOTERAPIJAS centrs
evfiziofit_fizioterapijas_centrs_logo

Kas ir veselīgs uzturs?

Pēdējā laikā uztura tēma ir kļuvusi ļoti aktuāla un populāra. Ir daudz diētu, programmu, maratonu utt. Ir radušies arī daudz aplami mīti.

🥦 Kas tad ir veselīgs uzturs? Kas ir pareizs uzturs?

Skaidro EV FizioFit uztura speciāliste Karīna Kurmeļeva.
Nav “pareiza uztura”, jo katram “pareizs” ir kaut kas cits.
Bet veselīgs uzturs pastāv. Tas nozīmē, ka cilvēks ar pārtikas palīdzību saņem visas veselībai nepieciešamās uzturvielas. Galu galā viss, ko mēs ēdam, ietekmē mūsu veselību, svaru un slimību attīstības risku. Bet nav iespējams izveidot vienu universālu produktu sarakstu, kas dos labumu visiem. Mēs visi esam atšķirīgi ķīmiskā, fiziskā un psiholoģiskā līmenī un mūsu uztura izvēle ir atkarīga arī no daudziem faktoriem, piemēram, vecuma, dzimuma, svara un veselības stāvokļa. Tāpēc ir ļoti svarīgi saprast un zināt, kas katram ir piemērots.

Veselīga uztura pamats:

❗️Ēdiet dažādus ēdienus no visām pārtikas grupām:
 🥦 daudz košu dārzeņu, augļu, pākšaugu;
 🥖 graudu (graudaugu) produkti – pārsvarā veseli graudi un ar augstu šķiedrvielu saturu;
 🥩 zema tauku satura gaļa un putnu gaļa, zivis, olas, tofu, rieksti un sēklas;
 🥛piens, jogurts, siers vai to alternatīvas, ar vidēju vai zemu tauku saturu;
 💧Dzer daudz ūdens.
 
❌ Ierobežojiet pārtikas produktus ar augstu piesātināto tauku saturu, piemēram, cepumus, kūkas, konditorejas izstrādājumus, pīrāgus, apstrādātu gaļu, hamburgerus, picas, ceptus ēdienus, kartupeļu čipsus, frī kartupeļus un citus ātrās ēdināšanas produktus;
❗️Aizstājiet pārtiku ar augstu tauku saturu (kā sastāvā pārsvarā ir piesātinātie tauki) ar pārtiku, kas satur galvenokārt polinepiesātinātos un mononepiesātinātos taukus;
 ➡️Aizstājiet krējumu, margarīnu, kokosriekstu un palmu eļļu ar nepiesātinātajiem taukiem no nerafinētām eļļām, riekstu sviestu, kā arī avokado. 🥑

 

❗️Ierobežojiet to ēdienu un dzērienu daudzumu, kuriem pievienots daudz sāls, un nepievienojiet sāli ēdienam gatavošanas laikā vai pie galda.
❗️Ierobežojiet tādu pārtikas produktu un dzērienu patēriņu, kuriem ir pievienots cukurs, piemēram, konditorejas izstrādājumi, ar cukuru saldinātie bezalkoholiskie dzērieni un liķieri, augļu dzērieni, vitamīnu ūdens, enerģijas un sporta dzērieni. Pievērsiet uzmanību cukura daudzumam produktos.
❗️Ierobežojiet alkohola lietošanu.
❗️Papildus veselīga uztura ieteikumiem ir vēlams iekļaut ikdienā vismaz 30 minūtes nodarboties ar mērenas intensitātes fiziskajām aktivitātēm, piemēram, pastaigām.
❗️Šie padomi ir vispārīgi! Ja Jums ir slimības, alerģijas un kādu produktu nepanesamība, tad piesakies uz individuālo uztura konsultāciju! 

 

Scroll to Top

Pieraksties mūsu jaunumiem

Esi pirmais, kurš uzzinās par akcijām, īpašajiem piedāvājumiem, kā arī jaunākajiem bloga rakstiem.